Tagi

wyrazic adres uminski adhd klio umcs lublin drumil zachowac zawarty

Fora dyskusyjne

zobacz Medikinet - lek na ADHD (0)

zobacz Wysoki puls. (3)

zobacz Prawa część ciała (0)

zobacz Problemy z koncentracją i pamięcią (0)

zobacz problemy nerwowe. (1)

zobacz problemy nerwowe (1)

zobacz Potrzebna wizyta u ortopedy? (4)

zobacz pediatra dzieciecy (0)

zobacz leki (1)

zobacz Odmy opłucne. (1)

zobacz Moda na przedłużenie jednocześnie obu nóg metodą ilizarowa (3)

zobacz Chcę usunąć pieprzyk (20)

zobacz Odbijanie się (3)

zobacz Wizyta u gastrologa (1)

zobacz Tabletki cerazette (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » A D H D - co to za choroba?

A D H D - co to za choroba?

, 15-12-2000, 17:18

Słyszałam, że młodzież amerykańska i angielska coraz częście zapada na ADHD, niestety, program zaraz się skończył i się nie dowiadziałam na czym ona polega. Może ktoś z Was wie?

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: A D H D - co to za choroba? | Kamil Uminski, 16-12-2000, 18:46

Witam !

rzecze:
Słyszałam, że młodzież amerykańska i angielska coraz częście zapada na ADHD, niestety, program zaraz się skończył i się nie dowiadziałam na czym ona polega. Może ktoś z Was wie?
Podam troszke ogolnych informacji, bo temat bardzo rozlegly...

ADHD = Attention Deficit Hyperactivity Disorder

W wolnym tlumaczeniu:

Zespol Zaburzen Uwagi i Nadaktywnosci...

Jest to zespol, ktory zwykle mozna scharakteryzowac jako powazne i nieustepujace zaburzenia zachowania, ktorych rezultatem jest:

- zaburzenia uwagi - impulsywnosc - nadaktywnosc

Wiecej mozna znalezc pod adresem:

www.add.org/

Pozdrawiam,

Kamil Uminski

-- !^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^! Informacje zawarte powyzej stanowia wyraz osobistej wiedzy autora i nie powinny byc inaczej interpretowane, zas za wynikle z ich zastosowania konskwencje autor nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci. Kamil Uminski, M.D. drumil [at] klio.umcs.lublin.pl Serwis Nie Tylko Medyczny - klio.umcs.lublin.pl/~drumil !^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!^!

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Wychować dziecko z ADD i ADHD - praktyczne strategie opanowania trudnych zachowań dzieci z ADD i ADHD Wychować dziecko z ADD i ADHD - praktyczne strategie opanowania trudnych zachowań dzieci z ADD i ADHD

Cukrzyca u dzieci Cukrzyca u dzieci

Praktyczny słownik medyczny angielsko-polski i polsko-angielski Praktyczny słownik medyczny angielsko-polski i polsko-angielski

Zdrowie na własne życzenie 2. Oświecenie Zdrowie na własne życzenie 2. Oświecenie

ADHD - nadpobudliwośc psychoruchowa. Istota zagadnienia ADHD - nadpobudliwośc psychoruchowa. Istota zagadnienia