Powiązane leki
(opisy)

Tagi

logopedia potrafic skuteczny drgac reranie siostra krtaniowy wymowa minimalny logopeda

Fora dyskusyjne

poważne problemy z pamięcią (3)

Odrętwienie i ból w trakcie ustępowania odrętwienia (0)

krew w kale (6)

Atak krtaniowy i suchy kaszel (1)

PŁETWA KRTANIOWA,co robić (8)

Rybomunyl a antybiotyk zinnat250 (0)

Jak szukać przyczyny (5)

Podcięcie wędzidełka języka (0)

Wada wymowy. (9)

czy to udar mózgu? (0)

Mało rozmowny (5)

problemy ze słuchem a wada wymowy (0)

Pewna wada wymowy (2)

Podcięcie wędzidełka przy języku (0)

Wynik EEG (0)

Logopedia

paff, 01-01-2001, 20:52

Witam!

Ciekawe, czy na tej grupie są też logopedzi - jeśli tak, miałbym parę pytań...

W tej chwili mam 16 lat. Od urodzenia mam wadę wymowy. Nie wymawiam poprawnie R. Zawsze mi to przeszkadzało, ale ostatnio postanowiłem, że coś z tym trzeba zrobić (jak ktoś się nazywa Paweł Marek i nie umie wymówić R, to często powstają straaaaaszne problemy). Zaznaczyć trzeba, że jest to u mnie rodzinne - mam to po matce, moja siostra również....

Czytałem troszeczkę o logopedii i z opisów wywnioskowałem że chodzi tu o "rotacyzm właściwy". Wątpię, że potrafię określić dokładnie rodzaj, ale wydaje mi się, że to może być "reranie krtaniowe". Na 100% wiem tylko tyle, że przy R coś powinno drgać, a u mnie nic takiego się nie dzieje... :(

No i teraz pytania: - czy takie wady wymowy można skutecznie leczyć ? (przynajmniej z minimalnymi szansami na powodzenie) - czy w wieku 16 lat nie jest już trochę na to za późno ? - czy logopedzi są opłacani z kasy chorych ?

Dziękuję Paweł Marek

Re: Logopedia | Maciej, 06-01-2001, 11:47

Ja mam podobny problem, dodatkowo jeszcze seplenie, wiec jesli ktos wie jakie sa tego przyczyny i jak wyleczyc te wady to bardzo prosze o odpowiedz. Maciej Poręba Użytkownik paff w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:92qjo7$rog$1 [at] news.tpi.pl...
Witam!

Ciekawe, czy na tej grupie są też logopedzi - jeśli tak, miałbym parę pytań...

W tej chwili mam 16 lat. Od urodzenia mam wadę wymowy. Nie wymawiam poprawnie R. Zawsze mi to przeszkadzało, ale ostatnio postanowiłem, że coś
z
tym trzeba zrobić (jak ktoś się nazywa Paweł Marek i nie umie wymówić R,
to
często powstają straaaaaszne problemy). Zaznaczyć trzeba, że jest to u mnie rodzinne - mam to po matce, moja
siostra
również....

Czytałem troszeczkę o logopedii i z opisów wywnioskowałem że chodzi tu o "rotacyzm właściwy". Wątpię, że potrafię określić dokładnie rodzaj, ale wydaje mi się, że to
może
być "reranie krtaniowe". Na 100% wiem tylko tyle, że przy R coś powinno drgać, a u mnie nic takiego się nie dzieje... :(

No i teraz pytania: - czy takie wady wymowy można skutecznie leczyć ? (przynajmniej z minimalnymi szansami na powodzenie) - czy w wieku 16 lat nie jest już trochę na to za późno ? - czy logopedzi są opłacani z kasy chorych ?

Dziękuję Paweł Marek

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Nie potrafię schudnąć Nie potrafię schudnąć

Wymowa dzieci niesłyszących, Analiza audytywna i akustyczna Wymowa dzieci niesłyszących, Analiza audytywna i akustyczna

Oblicza wad wymowy Oblicza wad wymowy

Nie potrafię schudnąć. Przepisy specjalnie dla Polaków Nie potrafię schudnąć. Przepisy specjalnie dla Polaków

Dziennik zdrowia 2008. Medycyna naturalna, 1000 skutecznych porad Dziennik zdrowia 2008. Medycyna naturalna, 1000 skutecznych porad