Powiązane leki
(opisy)

Fluossen (Natrii fluoridum)

Evista (Raloxifeni hydrochloridum)

Fosamax (Acidum alendronicum)

Alendran (Acidum alendronicum)

Bio-Calcium + D3

Prolia (Denosumab)

Actonel (Risedronatum natricum)

Additiva Calcium (Calcium carbonicum)

Alendrogen (Acidum alendronicum)

Alendronat Ratiopharm (Acidum alendronicum)

Tagi

pelny dotykac kosc rekaw operacja zrosnac minac zlamac libi czuc

Fora dyskusyjne

zobacz Pytanie dotyczące szczęki (0)

zobacz Złamanie obu kości przedramienia (2)

zobacz złamanie kości bocznej piszczela (7)

zobacz Kość łódeczkowata (4)

zobacz złamana kość przedramienia (1)

zobacz Złamanie kości skroniowej prawej (0)

zobacz Operacja dłoni (1)

zobacz złąmanie kosci łódeczkowatej (4)

zobacz Stopa, bóle w stopie. (9)

zobacz Nos (3)

zobacz 2 kość sródręcza (0)

zobacz Złamanie kości łódeczkowatej (5)

zobacz złamanie kosci przedramienia z przemieszczeniem (1)

zobacz ZŁAMANA KOŚĆ PISZCZELOWA U NASADY STAWU SKOKOWEGO (14)

zobacz Złamanie reki - nadgarstek (6)

zlamanie reki

Pier, 08-01-2001, 02:08

Mam pewien problem. Ponad 2 miesiace temu (20 X) zlamalem sobie reke, dosyc powaznie (zlamanie obu trzonow przedramienia). Mialem operacje i wstawiono mi blachy ktorymi zespolono kosci, za rok mam je miec wyjmowane. Moj problem polega na tym ze minelo juz 2,5 miesiaca od zlamania, a ja czuje ze kosci jeszcze sie nie zrosly. Wydaje mi sie ze juz powinienem miec je zrosniete i w zwiazku z tym mam pytanie do lekarza najlepiej ortopedy. Czy sa jakies leki przyspieszajace zrost kosci ? A moze istnieja jakies srodki naturalne ? Tylko nie odpisujcie ze trzeba pic duzo mleka :) Prosze o odpowiedz.

Rafal

Re: zlamanie reki | Jadarek, 08-01-2001, 10:17

leki przyspieszajace zrost kosci ? A moze istnieja jakies srodki naturalne
?
Tylko nie odpisujcie ze trzeba pic duzo mleka :) Prosze o odpowiedz.
Mleka to może nie ale galarety wieprzowe, golonki, zupki na kościach "szpikowych" ...

"Jadarek" - Dariusz Kral

Re: zlamanie reki | Sonett, 08-01-2001, 22:05

Nie jestem lekarzem,,,,,, i nie odbieraj mojej uwagi jako atak na Ciebie,,,,to są lużne uwagi,,,,,, Zaobserwowałem , iż alkochol skutecznie przeciwdziała zrastaniu się kości. Znam przypadek namiętnego piwosza u którego po roku nie zrosła się jeszcze kość ! Ja aktualnie też jestem w takiej sytuacji. U mnie kość zmiażdżona już po około 14 dniach była jakby zespolona . Aktualnie po miesiącu używam ręki do delikatnych czynności. Ale przez ten czas zero alkocholu :(((( Nawet święta i Sylwestra. I prawdopodobnie płatki owsianne też są mocno niewskazane [w nadmiarze]. Ale w praktyce prawie nikt ich nie nadużywa. A np piwa - to i owszem.

Re: zlamanie reki | bikej, 09-01-2001, 21:42

Mam pewien problem. Ponad 2 miesiace temu (20 X) zlamalem sobie reke,
dosyc
powaznie (zlamanie obu trzonow przedramienia). Mialem operacje i wstawiono mi blachy ktorymi zespolono kosci, za rok mam je miec wyjmowane. Moj
problem
polega na tym ze minelo juz 2,5 miesiaca od zlamania, a ja czuje ze kosci jeszcze sie nie zrosly. Wydaje mi sie ze juz powinienem miec je zrosniete
i
w zwiazku z tym mam pytanie do lekarza najlepiej ortopedy. Czy sa jakies leki przyspieszajace zrost kosci ? A moze istnieja jakies srodki naturalne
?
Tylko nie odpisujcie ze trzeba pic duzo mleka :) Prosze o odpowiedz.
Miałem takie same złamanie i taką samą operację:) A w jaki sposób czujesz, że "kości jeszcze się nie zrosły"?? ps. fajna pamiątka po ty zostaje;)

Odp: zlamanie reki | Pier, 11-01-2001, 02:04

Dzieki za wszystkie odpowiedzi i rady. Alkoholu w ogole nie pije. Po jakim czasie bikej doszedles do pelnej sprawnosci ? Czasami wydaje mi sie jakbym odczuwal lekkie zgrzyty i tarcia, poza tym caly czas da sie wyczuc ze ta reka jest inna np kiedy luznie zwisaja jest odczuwalne male obciazenie. Kolega tez mial podobne zlamanie i mowil ze blach w ogole nie odczuwal jak mu sie kosci zrosly, a jak bylo u Ciebie ? Ja poza tym czuje bol jak chce przekrecic nadgarstek w taki sposob zeby cala plaszczyzna dloni dotykala podloza. Nawet nie jestem w stanie tak ulozyc nadgarstka. Za 4 tyg mam miec zdjecie i jak sie okaze ze jest pelny zrost to dopiero zaczne cwiczyc na calego. Ja dodatkowo oprocz zlamania mialem czesciowe uszkodzenie nerwu promieniowego, czego obiawem byl czesciowy niedowlad 3 palcow (nie moglem prostowac tylko zginac) Teraz palce juz sa ok ale po uszkodzeniu nerwu pozostal taki slad ze nie mam czucia na gornej powierzchni reki na odcinku ok 5 cm. Byc moze to powoduje takie dziwne uczucie. Czasami jak jestem w koszulce z dlugim rekawem to jak rekaw dotyka scisle do skory to mam uczucie jakby reka zaraz sie miala rozpasc, ale jak tylko podwine rekaw to wszystko jest OK.

Rafal

Użytkownik bikej w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:93fvgm$noh$1 [at] news.tpi.pl...
dosyc
wstawiono
problem
kosci
zrosniete
i
naturalne
?

Miałem takie same złamanie i taką samą operację:) A w jaki sposób czujesz, że "kości jeszcze się nie zrosły"?? ps. fajna pamiątka po ty zostaje;)

Re: zlamanie reki | LiBi, 14-01-2001, 14:57

Witam... Nie chcem byc niemily, bo w koncu nie kazdy moze byc polonista... bozsze a mi to juz do tego na prawde daleko... ale z tego co wynika ze SLOWNIKA JEZYKA POLSKIEGO to twoj "alkochol" pisze sie nie przez "ch" a samo "h" czyli poprawnie "alkohol" Sorry, za drazniaca uwage:( PS. Sam wale tyle bledow ze to historia, ale trzeba sie edukowac mimo wszystko.... POZDR. LiBi

Re: zlamanie reki | bikej, 14-01-2001, 23:50

"Pier" wrote in message news:93iprm$paq$1 [at] korweta.task.gda.pl...

Po jakim czasie bikej doszedles do pelnej sprawnosci ?
Oj, nie pamietam, ale dość szybko (do "pełnej" to ze 2 miechy). Ale dużo i "na chama" (mimo bólu) ćwiczyłem. Odzyskanie mięsni to nie problem; według mnie gorzej jest z powrotem do pełnej "mobilności" ręki po długotrwałym unieruchomieniu w gipsie.

Czasami wydaje mi sie jakbym odczuwal lekkie zgrzyty i tarcia, poza tym caly czas da sie wyczuc
ze
ta reka jest inna np kiedy luznie zwisaja jest odczuwalne male obciazenie.
Kwestia czasu...wróci do normy. Mięśnie i ścięgna (naruszone w operacji) muszą się zregenerować.

Kolega tez mial podobne zlamanie i mowil ze blach w ogole nie odczuwal jak mu sie kosci zrosly, a jak bylo u Ciebie ? Ja poza tym czuje bol jak chce przekrecic nadgarstek w taki sposob zeby cala plaszczyzna dloni dotykala podloza. Nawet nie jestem w stanie tak ulozyc nadgarstka.
Blach, owszem, nie czuć. A te problemy z ograniczoną możliwością "kręcenia" miną po jakimś czasie.

Na koniec mało optymistycznie. Od złamania minęły już cztery latka, ale wciąż miewam bóle a la reumatyczne. I często miewam ból "promieniujący" przy ćwiczeniach (siłowych). Poza tym, w miejscu zrośnięcia się jednej z kości powstało mi wybrzuszenie (narośl kostna - taka fajna górko-kulka pod skórą:), która jest bardzo wrażliwa na uderzenia i każde takowe jest bardzo nieprzyjemne. Uważaj (choć i tak nic nie poradzisz:) jak Ci będzie pani (a może pan) pielęgniarka rozcinała gips - ja mam bliznę do dziś, jak mi przejechała piłą...uch!:))) Pozdrowienia od rutyniarza (4x złamane kości u rąk rąk:))

Re: zlamanie reki | RadeQ, 15-01-2001, 16:21

Użytkownik LiBi napisał:

Witam... Nie chcem byc niemily, bo w koncu nie kazdy moze byc polonista...
bozsze
a mi to juz do tego na prawde daleko... ale z tego co wynika ze SLOWNIKA JEZYKA POLSKIEGO to twoj "alkochol" pisze sie nie przez "ch" a samo "h" czyli poprawnie "alkohol" Sorry, za drazniaca uwage:( PS. Sam wale tyle bledow ze to historia, ale trzeba sie edukowac mimo wszystko.... POZDR. LiBi
Najpierw przestań robić tyle literówek, potem możesz zacząć poprawiać innych.

R a d e Q radeqm [at] klub.chip.pl UIN:73210848 #GG:78524

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Walcz z osteopenią. Rozpoznawanie i leczenie przedwczesnej utraty masy kostnej u kobiet w każdym wieku Walcz z osteopenią. Rozpoznawanie i leczenie przedwczesnej utraty masy kostnej u kobiet w każdym wieku

Osteoporoza Osteoporoza

Zdrowie na własne życzenie 1. Oczyszczenie Zdrowie na własne życzenie 1. Oczyszczenie

Co radzi lekarz.Osteoporoza Co radzi lekarz.Osteoporoza

Rak piersi - nowe nadzieje i możliwości leczenia (II wyd.) Rak piersi - nowe nadzieje i możliwości leczenia (II wyd.)